نخستین نشست خبری مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق لوشان به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق لوشان نخستین نشست مدیر عامل نیروگاه شهید بهشتی لوشان با خبرنگاران فعال شهرستان رودبار با حضور مدیر حراست و مسئول روابط عمومی نیروگاه در محل ساختمان اداری این شرکت برگزار شد.
در این نشست صمیمی که برای نخستین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در نیروگاه و همزمان با روز خبرنگار برگزار گردید، خیرالله شجاعی مدیر عامل نیروگاه شهید بهشتی لوشان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی و تبریک روز خبرنگار و قدردانی از تلاش های بی شائبه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی گفت: رشد و توسعه فرهنگی جامعه مستلزم جدیت اهالی قلم و صاحبان اندیشه و خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم است و خبرنگاران با برافروختن چراغ ایمان و اندیشه های ناب انسانی ، گوهر راستی و صداقت و حقیقت را عیان می نمایند تا فضائل و مکارم اخلاقی و انسانی در جامعه نهادینه شود.
وی سپس به تاریخچه تاسیس نیروگاه لوشان و میزان تولید برق آن اشاره کرد و گفت: نیروگاه برق شهید بهشتی لوشان با نیم قرن قدمت ، دارای دو واحد بخار ،هریک به ظرفیت ۱۲۰ مگاوات و دو واحد گازی هریک به ظرفیت ۶۰ مگاوات و در مجموع ظرفیت تولید برق این نیروگاه ۳۶۰ مگا وات می باشد. وی بیان نمودند که مقدار تولید برق نیروگاه لوشان در سال ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ درصد برق مصرفی استان گیلان بوده است.
شجاعی افزود : سوخت اصلی نیروگاه لوشان گاز طبیعی می باشد که هیچگونه آلودگی زیست محیطی ندارد و سوخت دوم نیروگاه گازوئیل می‌باشد که آنهم آلودگی ندارد و راندمان این نیروگاه هم ۲۹ درصد می باشد.
مدیر عامل نیروگاه شهید بهشتی لوشان به برنامه تعمیرات اساسی واحد ۲ بخار اشاره کرد و گفت : حدود ۵۰ سال از عمر واحد ۲ بخار نیروگاه سپری شده و نیاز به بازسازی و تعمیرات اساسی داشت، لذا بر اساس برنامه سالیانه و اخذ مجوزهای لازم، واحد از اسفند ماه سال گذشته به مدت ده ماه از مدار خارج شده و فعالیتهای پیش بینی شده طبق برنامه زمانبندی در حال انجام می‌باشد.
شجاعی گفت: فعالیت اصلی این تعمیرات، تعویض کامل بیش از ۶۰ کیلومتر لوله‌های بویلر می باشد که خوشبختانه لوله های مورد نیاز خریداری و در نیروگاه موجود می باشد.
در ادامه ایشان تاکید کردند با وجود شیوع بیماری کرونا تلاش شده و می شود تا کارها طبق برنامه زمانبندی پیش بینی شده انجام و واحد به موقع در مدار تولید قرار گرفته و با توان نامی خود بخشی از برق مورد نیاز منطقه و شبکه برق سراسری را تامین نماید . وی گفت : خوشبختانه کلیه مراحل بازسازی و تعمیرات اساسی واحد ۲ بخار نیروگاه لوشان توسط کارکنان توانمند و پرتلاش و همراهی نیروهای توانمند و متخصص داخلی صنعت برق کشور در حال انجام است و در چند ماه گذشته بیش از یکصد نفر نیروهای جوان منطقه شهرستان رودبار در این پروژه بکارگیری شدند. وی گفت : برای انجام تعمیرات اساسی این واحد بیش از ۹۳ میلیارد تومان اختصاص یافته در صورتی که بودجه سالانه نیروگاه ۶۰ میلیارد تومان می باشد .
در ادامه این نشست خبرنگاران نقطه نظرات و سوالات گوناگون خویش را مطرح و مدیر عامل نیروگاه هم پاسخ های لازم را ارائه کرد و از خبرنگاران خواست برای تولید مطمئن برق ، مسئولین نیروگاه را با فرهنگ سازی و بیان سختی‌های تولید برق در نیروگاه‌ها و دعوت مردم عزیز مان به صرفه جویی در مصرف برق یاری نمایند.
وی افزود : صنعت برق کشور دارای سه بخش مجزا شامل تولید؛ انتقال و توزیع می باشد و نیروگاه‌ها وظیفه تولید و تامین برق مورد نیاز مردم را بر عهده دارند و مدیران و کارکنان نیروگاه شهید بهشتی در مدت شیوع بیماری کرونا و با وجود مبتلا شدن تعداد زیادی از کارکنان خود بدون کوچکترین وقفه ای و به طور شبانه روزی تمام تلاش خود را نموده اند تا کوچکترین خللی در فرایند تولید رخ ندهد. وی در ادامه افزود : مصرف کننده های برق هم شامل دو قسمت ازجمله: مصرف خانگی و مصرف صنعتی و تجاری است.
بطوری که میزان مصرف خانگی در کشور از نرم جهانی بالاتر است و ابراز امیدواری نمودند تا با فرهنگ سازی اصحاب رسانه و همراهی مردم شریف کشور عزیزمان بتوانیم با مدیریت مصرف خانگی از سرمایه های ملی خود محافظت کنیم . درپایان این نشست با اهداء لوح تقدیر و هدایا از زحمات خبرنگاران فعال شهرستان رودبار تجلیل به عمل آمد.

 

مطالب مرتبط