تلاش‌ها و سختی‌های تولید برق به مردم نشان داده شود

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق لوشان، نشست صمیمی مدیران عامل و مدیران دفاتر روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق لوشان، شرکت تولید نیروی برق لوشان و شرکت برق منطقه ای گیلان با مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان و مسئولان ارشد این سازمان در صدا و سیمای مرکز گیلان برگزار شد.

«خیرالله شجاعی» مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق لوشان در این نشست گفت: در حال حاضر به دلیل مشکلات ناشی از کم آبی ، بیش از 94 درصد برق کشور توسط نیروگاه های حرارتی تولید می شود که این امر مسئولیت سنگینی را بر دوش آنها قرار داده و افزایش زودرس دمای محیط شرایط سختی را برای حفظ پایداری تولید واحدها ایجاد نموده است که این امر با ایثار و تلاش شبانه روزی تمامی مدیران و کارکنان صنعت تولید برق حرارتی کشور در حال انجام است لذا از جنابعالی و دست اندرکاران صدا و سیمای مرکز گیلان درخواست و دعوت می گردد تا ضمن بازدید از نیروگاه شهید بهشتی لوشان نظاره گر گوشه ای از تلاشهای ایثارگران صنعت برق کشور باشید و انتظار می رود با انعکاس این تلاشها و سختیهای فرایند تولید برای حفظ پایداری واحدها به هموطنان گرامی به ویژه هم استانی های عزیز ، زمینه لازم برای مشارکت و همراهی هر چه بیشتر مردم فهیم و بزرگوار کشور عزیزمان در خصوص مدیریت مصرف برق در ساعات پیک شبکه فراهم گردد.

وی در ادامه با توجه مطلب مطرح شده در جلسه در خصوص قیمت برق افزود: هزینه های تولید برق بسیار زیاد می باشد که به صورت یارانه پنهان به هموطنان تعلق می گیرد و درصد خیلی کمی از هزینه های تولید برق از مردم عزیز گرفته می شود لذا انتظار می رود تا صدا و سیما کمک نمایند تا این ذهنیت با هدف فراهم شدن زمینه همکاری بیشتر هموطنان عزیز در صرفه جویی برق مصرفی ، تغییر یابد.

«محمدباقر باقرزاده» مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان در این نشست گفت: رسانه ملی یار و یاور صنعت برق گیلان جهت همراهی و همکاری مردم در زمینه استفاده بهینه از انرژی برق می باشد. مشارکت مردمی و همراهی شان سرآغاز انجام هر کاری است و بدون حضور پرشور مردم، موفقیت در هیچ کاری حاصل نخواهد شد.

وی افزود: اگر چه راه انتقال پیام، رسانه است، اما باید روش های استفاده درست و منطقی از انرژی برق توسط کارشناسان با تجربه و خوش بیان در بخش های مختلف؛ تلویزیونی، رادیویی، خبری و فضای مجازی به مردم آموزش داده شود، تا انتظار مشارکت مردم در مدیریت مصرف انرژی برق را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم تابستان داغ امسال را با موفقیت پشت سر بگذاریم، انتظار داریم کارشناسان صنعت برق در اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق ارتباطات تنگاتنک و نزدیکتری را با مجموعه صدا و سیمای مرکز گیلان داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: تکرار پیام ها و برنامه ها برای ملکه ذهن شدن یک رفتار بسیار موثر است و برای نهادینه کردن رفتار درست و منطقی باید تکرار در پیام های مدیریت مصرف را از یاد نبریم و بر روی آن تمرکز ویژه داشته باشیم.

مطالب مرتبط